wtorek, 7 kwietnia 2015

Gres biały w mieszkaniu i ogrodzie

gres biały
Biały gres jest niezwykle efektowny i elegancki. W ostatnim czasie stał się bardzo modnym elementem wykańczania nawierzchni tak wewnętrznych, jak ogrodowych i tarasowych. Jest coraz częściej wybierany. Zanim się na niego zdecydujesz, powinieneś jednak poznać jego wady i rozważyć plusy i minusy takiego wyboru.


Estetyka jest bardzo ważna, jednak nie najważniejsza, jeśli chodzi o urządzanie mieszkania czy ogrodu. Pod uwagę musimy wziąć również względy praktyczne. Pamiętajmy, że gres, który na początku będzie wyglądał pięknie, jeśli będzie nieodpowiednio dobrany pod względem miejsca, w którym go położymy, szybko może stracić swój estetyczny wygląd.

Szczególny przypadkiem jest gres biały. Na początku wyłożona nim nawierzchnia prezentuje się wspaniale. Jest czysta, lśniąca i elegancka. Urzeka swą sterylnością i klasą. Białe płytki, aby wyglądały dobrze, muszą być jednak zachowane w doskonałej czystości. Szczególnie na zewnątrz nie zawsze jest to łatwe. Jeśli zaś wybierzemy gres biały niskiej jakości, będzie on nie tylko się brudził, ale również ulegał przebarwieniom. Po czasie zszarzeje i pojawią się na nim nieregularne plamy.

Aby uniknąć trwałego wnikania brudu w pory płytek, powinno się wybierać polerowane, które można łatwo odczyścić. Te zaś nie najlepiej nadają się do powierzchni zewnętrznych ze względu na słabe właściwości antypoślizgowe. Gdy spadnie deszcz, taras wyłożony płytkami polerowanymi stanie się niebezpieczny, podobnie jak schody.


Na zewnątrz lepiej więc wybierać jednak gres strukturalny. Jeśli upieramy się, że musi to być gres biały, wybierzmy ten, który nie jest całkowicie gładki, jeśli chodzi o zabarwienie. Płytki przypominające w przekroju skałę, będą również eleganckie. Mogą mieś jasny kolor, jednak kiedy ich kolor nie będzie jednorodny, zabrudzenia będą mniej widoczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz